STRONA GŁÓWNA WARTO WIEDZIEĆ ZAJĘCIA INSTRUKTOR REGULAMIN/OPŁATY GALERIA KUCHNIA KONTAKT
« Medycyna Dzwięku- relaksacja,odpoczynek,uwolnienie od bólu

MEDYCYNA DŹWIĘKU.
Zapraszamy na sesję relaksacji w dźwiękach gongów, mis tybetańskich i instrumentów archaicznych.
Usłyszycie nieznane dotąd instrumenty, doświadczycie stanu głębokiego relaksu i odprężenia.

Kiedy? 24.02.2018r.
O której?17.00 - 18.00
Koszt? 40zł
Gdzie? Szkoła Jogi Alicja Postawa ul. Wyszyńskiego 6
Kontakt? 790-278-331

Kochani,
Tak, dużo tekstu, ale zaufajcie i zapoznajcie się z treścią. Zawarte są najistotniejsze informacje. To pozwoli, - zwłaszcza tym osobom co pierwszy raz - starannie przygotować się do przewidzianej sesji. A zorientowanych w temacie co najmniej odsyłam poniżej do ABC sesji.

Zatem,
Sesja/Kąpiel w dźwiękach gongów, mis i instrumentów archaicznych jest bardzo skuteczną metodą odprężenia, relaksacji a także programownia (poprzez afirmacje, wizualizacje, medytację) struktury naszego Ja. 
Polega na biernym z pozycji ciała słuchaniu dźwięków, które z jednej strony wprowadzają w relaks, a z drugiej otaczają słuchającego aurą organicznych wibracji. Wibracje te oddziałują nie tylko na narządy słuchu człowieka, ale też na jego ciało jak i psychikę i emocje. Jest to masaż dźwiękiem (wibracją, rezonansem) na poziomie fizycznym, dogłębnym komórkowym jak i na poziomie ciał subtelnych. Polega na wydobywaniu wibracji z mis i gongów grających oraz innych instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też archaicznymi/pierwotynymi. Wibracje te przenoszone są przez drgania powietrza lub bezpośrednio na ciało. Drgania te posiadają szeroki zakres częstotliwości-od infradźwięków po ultradźwięki, które są odpowiednikami naturalnych częstotliwości poszczególnych części ciała tj. mięśni, stawów, kości, organów wewnętrznych jaki symulacją i synchronizują przepływ fal mózgowych fal mózgowych.
Podczas prawidłowo doświadczonej sesji uwalniają się zgromadzone w ciele fizycznym wszystkie napięcia i blokady. Uwolnienie takie prowadzi do ożywienia i wzmocnienia wewnętrznych sił uzdrawiających. W ten sposób aktywują się procesy samooczyszczania się organizmu, więc po zakończeniu sesji powinno się, w celu wspomagania zadbać o uzupełnienie płynów. Podczas sesji ciało i umysł wprowadzane zostają w stan głębokiego relaksu – stan ALFA, w którym to dochodzi do zsynchronizowania obu półkul mózgowych.
Masaż dźwiękiem umożliwia:
• szybkie osiągniecie stanu wyciszenia i głębokiego relaksu
• usunięcie bloków energetycznych
• pozbycie się napięć mięśniowych
• wspomaganie procesów samo uzdrawiania
• likwidację negatywnych aspektów stresu
• wspieranie instynktu, intuicji, inspiracji i kreatywności
• poszerzanie granic świadomości

ABC.. SESJI - Jak przygotować się
A – Przed Sesją
B – W czasie Sesji
C – Po Sesji
D - Pozycja Ciała
E - Programowanie
F - Przeciwwskazania
G - Prowadzący
H - Sprawy organizacyjne

A – Przed:
* Dobrze jest przyjść co najmniej 15 min przed startem, z nieprzejedzonym brzuchem , warto pamiętać o karimacie i czymś do przykrycia się, wyłączeniu telefonu, a także dobrze jest mieć ze sobą wodę do picia.
* Przed każdą sesją dobrze mieć przygotowaną własną (pozytywną) afirmację/wizualizację (tzn. przyjść z intencją na taki temat który chcielibyśmy wcielić w nasze życie np. pod kątem zdrowia, sukcesu zawodowego, dobrych wyników w nauce, w relacjach itd.)
• Gdy już przyjmiemy pozycję wygodna dla siebie (np.leżącą) to w celu wyrównania napięć w ciele wykonajmy proste ćwiczenie IZO (wdech nosem, wstrzymujemy na 3-5 sek. powietrze, następnie zaciskamy pięści i napinamy całe ciało na wstrzymanym wdechu, następnie (po tych 3-5 sek.) na wydechu powietrza ustami rozluźniamy ciało. Sekwencje powtarzamy 3-5 razy.
* pamiętajmy o wyciszeniu umysłu i skierowaniu uwagi na sesję na TU i TERAZ…wyłączmy analizę i wszelkie ocenianie/krytykowanie. Analizę zostawmy po sesji ponieważ przez doświadczenie wibracji zależy nam na relaksie a nie uwadze np. “chrapiącego obok nas sąsiada”. Rozpraszając swoją uwagę trudno będzie się zrelaksować, raczej się zmęczysz. Pamiętajmy że energia podąża za uwagą. Inaczej mówiąc – dostajesz to, na czym się koncentrujesz, bo tam gdzie kierujesz swoje myśli, kierujesz również energię. W miarę naszych możliwości pozbywamy się wszelkiej ciekawości, lęków, uprzedzeń, a także wszelkich oczekiwań względem sesji i siebie (zawsze jesteśmy we właściwym miejscu o właściwym czasie)

B – W Czasie:
* Skupmy się na ciszy w sobie jak i dźwiękach nas otaczających, pozwólmy poprowadzić się dźwiękom. Podczas sesji staramy się zintegrować z dźwiękiem, “stajemy się dźwiękiem”, a jednocześnie utrzymujemy w podświadomości, świadomości i nad świadomości temat naszej afirmacji. Próbujemy także przybrać pozę bezstronnego bezkrytycznego i nie oceniającego obserwatora własnych stanów, przyglądajmy się własnej psychice, uczuciom, emocjom..wprawieni uczestnicy podczas sesji łączą te trzy zależności (integrację, afirmację i obserwację)
* Klasyczne objawy podczas trwania sesji to:
- zaśnięcie/czuwanie
- chrapanie
- spokój/rozdrażnienie zmysłowo emocjonalne
- uczucie braku ciała
- uderzenia gorąca/zimna
- mrowienie i drętwienie ciała
- wybuchy śmiechu/płaczu
- bóle/lekkość głowy
* W sytuacjach krępujących samopoczucie jest możliwość opuszczenia sali i ewentualnego powrotu. Jeśli zajdzie usilna potrzeba opuszczenia sali to zrób to, nie forsuj pozostania na siłę. Czas trwania sesji około 60 min.

C – Po:
* Po ostatnim dźwięku pozostajemy jeszcze chwilę w ciszy do momentu gdy prowadzący nie przejdzie do aktywizacji
* Będąc jeszcze w pozycji relaksacyjnej (zanim się podniesiemy) aktywizujemy się powoli. “Przeciągamy się” i wykonujemy małe miękkie ruchy (kończyny), unikamy gwałtownych ruchów, nie śpieszymy się, każdy wstaje/budzi się w swoim tempie, nikt nikogo nie ponagla.
* Po sesji, jak po każdym masażu w celu wypłukiwania złogów i toksyn zaleca się pić wodę,soki, herbaty ziołowe (oczyszczające)
* Klasyczne objawy samopoczucia z jakimi można się po sesji spotkać (stany mogą trwać 1-2 dni po sesji) to:
- senność/intymność/chęć pozostania w stanie relaksu
- przypływ zwielokrotnionej energii
- radość/lekkość
- wybuchy śmiechu/płaczu
- bóle/lekkość głowy
- nadmierny apetyt/pragnienie picia
- i inne
* Wszystkie przeżycia jak i stany są indywidualne i są adekwatne do obecnego psychosomatycznego stanu w jakim jednostka a także prowadzący się znajduje, jak i od okoliczności pogodowo-meteorologicznych.
* Wszelkie niekoniecznie przyjemne stany najczęściej związane są z puszczaniem blokad, napięć (tak samo jak przy klasycznym masażu), skupieniu uwagi na umyśle/analizie, czy też z negacją odbytej sesji.
* W ramach wymiernej analizy zaleca się doświadczenie minimum 3 sesji.
* Istnieje (w ramach rozmowy diagnostycznej z prowadzącym) możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami.

D - POZYCJA CIAŁA W CZASIE SESJI
Pozycja uczestnika jest dowolna, leżąca ewentualnie siedząca (w zależności od predyspozycji i chęci uczestnika). Bierny udział uczestnika w zajęciach relaksacyjnych polegający na przybraniu pozycji/postawy wygodnej dla uczestnika, ze wskazaniem wedle możliwości uczestnika na pozycje leżącą. Pozycja leżąca jest wygodna i bardzo bezpieczna. Jest szczególnie korzystna dla tych, którzy mają słaby kręgosłup, zaburzenia równowagi lub inne dolegliwości uniemożliwiające przyjęcie do relaksu np. pozycji siedzącej.

E - PROGRAMOWANIE - TECHNIKI WYOBRAŻENIOWE/AFIRMACJA
Afirmacja/wizualizacja jest doskonałym sposobem na urzeczywistnianie tego co by się chciało w życiu osiągnąć. Pojęcie to dotyczy zazwyczaj zdań wpływających na poziom samoakceptacji. Afirmować pod kątem własnej osoby to stymulować rozwój osobisty, poprzez akceptację siebie i wszystkiego, co się z sobą wiąże. Polega na wyobrażaniu sobie, powtarzaniu pozytywnych twierdzeń słownie czy tez w myślach na temat wszystkiego, co ma prowadzić do identyfikacji z ich treścią. Afirmacja jako psychotechnika wykorzystuje mechanizm autosugestii i medytacji w celu wzmacniania poczucia samorealizacji u osoby ją stosującej. Przed każdą sesją na dany dzień (jako przykładową afirmację "tu i teraz") można zastosować sentencję KIN DNIA z Kalendarza Majów.

F - PRZECIWWSKAZANIA
Rozrusznik/mechaniczne zastawki serca, silne stany depresyjne, epilepsja, schizofrenia

G - PROWADZĄCY
Tomek Niewiadomy – muzykoterapeuta, pedagog, gongster. Twórca inkluzywnej platformy Organic Art Syntony propagującej szeroko pojętą muzykoterapię. W ramach niej realizowane są kursy, warsztaty, szkolenia, koncerty, sesje.
Założyciel i współzałożyciel takich projektów jak Maszyniści Dźwięku czy Niburu Project
Łączy profilaktykę, terapię dźwiękiem z wykorzystaniem gongów oraz instrumentów archaicznych, etnicznych z graniem estradowym. Tym samym jest jednym z pionierów w naszym kraju który od 2004 roku tworzy sesje/koncerty/ceremonie względem kalendarza lunarnego i solarnego o charakterze relaksacyjno – medytacyjno odreagowującym. Wszystkie wydarzenia tworzone są z myślą wspomagania zdrowia i integracji społecznej. Członek Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich. Doświadczenie zawodowe w kraju i zagranicą głównie w placówkach antropozoficznych w Niemczech i Szwajcarii ale także w Holandii. Pracuje na rzecz osób niepełnosprawnych przy Dolnośląskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz „OSTOJA”. Współpracuje na terrenie kraju i za granicą z licznymi szkołami jogi, ośrodkami SPA, instytucjami kulturalnymi i organizacjami pozarządowymi promującymi szeroko rozumianą integrację, inkluzję spoleczną, sztukę, zdrowie i ekologie.
Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki i Edukacji Muzycznej – specjalność muzykoterapia. Absolwent Studium Edukacji Niezależnej Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych – specjalność pedagogika waldorfska.

Organic Art. Syntony - (https://organicartsyntony.wordpress.com/


https://www.facebook.com/OrganicArtSyntony/ ,)
Niburu Project - https://soundcloud.com/niburuproject


https://www.facebook.com/Niburu-Project-148872871849675/ ,
Maszyniści Dźwięku - https://www.facebook.com/MaszynisciDzwieku/

 

H - SPRAWY ORGANZACYJNE/TECHNICZNE
Pamiętajmy o wodzie do picia, macie i czymś do przykrycia się.
Kontakt tel: Alicja 790-278-331
Ilość miejsc ograniczona

Wstęp: 40 złMedycyna Dzwięku- relaksacja,odpoczynek,uwolnienie od bólu

Jeżeli chcesz wziąć życie w swoje ręce, spojrzeć na świat z nowej perspektywy, a przy tym zatrzymać się, złapać oddech, pozbyć dolegliwości zdrowotnych i zmęczenia to dobrze trafiłeś.

Zapraszam© joga.stargard.pl
Projekt i wykonanie: PiBi.pl