STRONA GŁÓWNA WARTO WIEDZIEĆ ZAJĘCIA INSTRUKTOR REGULAMIN/OPŁATY GALERIA KUCHNIA KONTAKT
« Warsztaty dla rodziców i dzieci

Warsztaty z baśnią psychoedukacyjną dla dzieci
EMOCJE /POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI /RELACJA Z OTOCZENIEM

Muzyczne Gałęziaki
Kiedy? 07 kwietnia 2018
O której? 13:30 – 16:30
Koszt? 100zł (rodzic i dziecko) każdy kolejny członek rodziny plus 20zł
Gdzie? Szkoła Jogi Alicja Postawa ul. Wyszyńskiego 6
Zapisy? 790-278-331

Zapraszamy opiekunów z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym na spotkanie z baśnią psychoedukacyjną „Gałęziaki” oraz muzyką odzwierciedlającą rys emocjonalny wydarzeń, osobowość bohaterów oraz ich przemianę. Nasze spotkanie edukuje, inspiruje, przybliża świat dźwięku i muzyki, a przede wszystkim jest świetną okazją do nawiązania wartościowego dialogu poprzez wyobraźnię oraz wspólną, integrującą zabawę!

Dzięki przyjaznym bohaterom „Gałęziaków”, wspólnemu muzykowaniu i rozmowom, Twoje dziecko nauczy się rozpoznawać emocje, dowie się jakie są ich przyczyny i jak sobie z nimi poradzić. Przekona się, jak ważne jest dzielenie się swoimi doświadczeniami, wyrażanie siebie, umiejętność współpracy z rówieśnikami i z dorosłymi, przyjmowanie i udzielanie wsparcia społecznego. Wy, mili opiekunowie, dowiecie i przekonacie się jak połączyć wspólną zabawę i twórcze działania z edukacją dziecka, wykorzystując do tego tekst bajki oraz... samodzielnie stworzone instrumenty muzyczne, które zabierzecie ze sobą do domu! Będziemy również ćwiczyć rozmawianie o emocjach, kształtować pozytywny obraz samego siebie oraz poszerzać wiedzę na temat mocnych stron u swoich milusińskich. Zaskoczycie samych siebie tym, jak daleko może Was ponieść wyobraźnia w tworzeniu własnych, dźwięcznych opowieści… 

Zależy nam na tym, aby refleksje i wnioski wyniesione z warsztatów na długo zagościły w Waszych sercach oraz żeby Waszym Gałęziakom rozkwitało coraz więcej pączków inspiracji w codziennym życiu :-) Z tego powodu po warsztatach wszyscy uczestnicy otrzymają audiobooka baśni wraz z przykładowymi pytaniami oraz zagadnieniami do twórczej i edukacyjnej pracy z dzieckiem w domu!

PROWADZĄCY:

Kasia Kata. Jestem magistrem psychologii (UAM), autorką baśni psychoedukacyjnych oraz instruktorką Vinyasa Jogi.
Wierzę w moc wyobraźni, słowa i pozytywnego myślenia. Jeszcze na studiach zainteresowałam się terapeutycznym oddziaływaniem narracji na rozwój człowieka i napisałam na ten temat pracę magisterską. Od kilku lat organizuję warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym wraz z ich opiekunami, podczas których wykorzystuję fragmenty napisanych przeze mnie baśni do twórczej i edukacyjnej pracy oraz zabawy. Spotkania są okazją do nawiązania wartościowego dialogu poprzez wyobraźnię, nauki rozmowy o emocjach, rozwijania wyobraźni i myślenia abstrakcyjnego, odkrywania w sobie potencjału oraz budowania pozytywnego obrazu siebie, innych i świata. Podczas różnych przeprowadzonych przeze mnie warsztatów dla dzieci, młodzieży czy dorosłych zauważyłam, że mało kto potrafi zauważyć i wymienić swoje mocne strony, to, za co siebie ceni i lubi. Staram się to zmienić i zarażać uczestników zdrową wiarą w siebie i swoje możliwości, ponieważ każdego człowieka postrzegam jako niepowtarzalną, piękną opowieść.
Współpracuję z Fundacją Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS w Poznaniu oraz Studio Namaste Yoga, gdzie oprócz baśniowych warsztatów prowadzę również zajęcia z jogi.

Wiktor Łoś. Pasją do pracy z dziećmi zarazili mnie moi rodzice nauczyciele. Z wykształcenia jestem muzykiem (PZSM w Bydgoszczy), prawnikiem (Uniwersytet Jagielloński) i mediatorem(PCM), ale od 12 lat dzielę się wiedzą i umiejętnościami z dziećmi i ciągle daje mi to najwięcej satysfakcji ze wszystkich wykonywanych zawodów. Szczerze pasjonuje mnie wpływ edukacji muzycznej na rozwój dziecka oraz odpowiedzialność jaka za tym idzie. Muzyką żyję całym swoim sercem i po usłyszeniu fragmentu Gałęziaków natychmiast zaproponowałem aby skomponować do nich ścieżki dźwiękowe, które spełniać również będą rolę narzędzi wykorzystywanych w warsztatach. Dzieci zapamiętują abstrakcyjne koncepty znacznie lepiej jeżeli są w stanie utożsamić je z konkretną melodią, rytmem czy nawet barwą dźwięku lub odgłosem. Moje techniki nauczania skupiają się na otwarciu uczniów na wyrażanie emocji przez dźwięk, w szczególności poprzez improwizację.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
www.joga.stargard.pl
Facebook Joga StargardWarsztaty dla rodziców i dzieci

Jeżeli chcesz wziąć życie w swoje ręce, spojrzeć na świat z nowej perspektywy, a przy tym zatrzymać się, złapać oddech, pozbyć dolegliwości zdrowotnych i zmęczenia to dobrze trafiłeś.

Zapraszam© joga.stargard.pl
Projekt i wykonanie: PiBi.pl